Tour de France aizkulises – Datu fiksēšana

pirmais

Kas tie par rīkiem pie rāmja un zem sēdekļa?

Šī gada Francijas velobraucienā tiek izmantoti divi transponderi. Viens atrodas piestiprināts pie rāmja, kas fiksē rezultātu un pozīciju finišā. Uzvarētāja noteikšanai, protams, tiek izmantoti video ieraksti un fotofiniša iekārtas.

 

otrais

(transponders pie rāmja)

Otrs transponders atrodams zem sēdekļa un kalpo kā GPS signāla devējs.

trešais

(GPS raidītājs zem sēdekļa)

Informācija tiek apkopota un sinhronizēta ar tādiem datiem kā sportista aktuālais ātrums, atrašanās vieta trasē, kāpuma/nobrauciena stāvums, laikapstākļiem un attālumu starp konkurentiem.
Šogad ir uzsākts pilotprojekts starp galveno Tour de France organizatoru Amaury Sport Organisation un datu apkopošanas un analizēšanas speciālistiem Dimensions Data. Šī ambiciozā projekta pamatā ir vēlme pilnīgāk informēt līdzjutējus par notikumiem trasē, salīdzinājumiem ar iepriekšējo sacīkšu notikumiem un progonzēt kā katra sportista , tā arī veselu grupu jaudas potenciālu un pat paredzēt to rīcību.
ceturtais
Šī ir 104tā reize, kad norisinās Pasaulē slavenākais daudzdienu velobrauciens, šogad tajā sacenšas 198 atlēti no 22ām komandām.
Šogad veicami 21 etapi ar kopgarumu 3 540 km, kuru gaitā sportisti radīs vairāk kā 150 miljonus ģeo-spatiālo jeb atrašanās vietu un vides datu ierakstus.
Iespēja sekot līdzi notikumiem tiešraides, jeb reālā laika režīmā, ir šeit -> racecenter.letour.fr <-
Ņemot vērā pagājušā gada lielo interesi, organizatori ir uzlabojuši šī pakalpojuma jaudu no 2 000 pieprasījumiem sekundē pagājušogad, uz spēju apstrādāt 25 000 pieprasījumus sekundē šogad!
Datu drošībai ir augsta prioritāte. Dimensions Data analītiķi lēš, ka pagājušās tūres laikā ir fiksēti 1 409 769 aizdomīgu savienojumu veidošanas gadījumi, kas tikuši bloķēti un izolēti.
(Raksts pārpublicēts no Cube Bikes facebook lapas)