Tour de France aizkulises – Pārtika un Numuri

pirmais

Ko sportisti ēd distances laikā un mazliet par sacīkšu numuriem

Pārtika:

Pareiza ēšana sacīkšu laikā ir ārkārtīgi svarīga, pat pasaules spēcīgākie atlēti nespētu sasniegt finišu bez pārtikas uzņemšanas distancē. Katrs Wanty – Groupe Gobert komandas braucējs sacīksti  uzsāk ar trīs enerģijas batoniņiem kabatās un divām dzērienu pudelēm. Barošanas punktā tiek izsniegti īpaši maisi, kuru forma atļauj sportistam to vieglāk satvert nesamazinot ātrumu, ar pārtiku un dzērieniem, kas pielāgoti laikapstākļiem. Parasti to saturs sastāv no 3 enerģijas batoniņiem, divām želejām un mazas Coca Cola bundžiņas un dzērienu pudelēm ar Isotoniskiem dzērieniem, retāk tiek izmantots ūdens.
otrais
Ar to viss nebeidzas. Komandas palīgi iepriekšējā vakarā sagatavojuši dažādas kūciņas, ko braucējie iecienījuši, kā piemēram Frangipane ( Beļģu iecienītas mandeļu kūciņas ar dažādiem pildījumiem), paštaisītu spēka kūciņu (līdzīgu musli kūkām) un kādu saldumu.
trešais
Pārtikas somas saturs sastāda aptuveni 2000 – 2500 kalorijas.
Vidējā sacīkšu dienā atlēti iztērē ap 6000 kalorijām, šis skaitlis var pakāpties līdz pat 7500 kalorijām smagākajos etapos, tādēļ sportistiem ir jāēd pārdomāta un sabalansēta pārtika.
Brokastīs ierastas ir pankūkas, rīsu pudiņš un citi ēdieni pēc katra sportista vēlmēm. Uzreiz pēc sacīkstes iecienīti ir dažādi augļu un ogu smūtiju, kam pievienotas svaigas ogas, avenes, zemenes, jāņogas. Vielas, kas sastopamas ogās kalpo arī kā iekaisuma mazinātājs noberztajiem dibeniem un urīnceļiem. Pēc finiša zonas pamešanas, parasti tiek ieturēta neliela maltīte ar graudaugiem un vistu vai zivi. Īsi pirms naktsmiera tiek ēsts vēlreiz. Daži sportisti ir iecienījuši gumijas lācīšiem līdzīgas pastilas.

Dalībnieku sacīkšu numuri

Katram sacīkšu dalībniekam ir divi numuri uz muguras un viens uz velosipēda, lai tos varētu atpazīt, loģiski. Parasti tie ir melni cipari uz balta fona. Bet, ja ieskatās ciešāk, ir sastopami arī dzelteni un sarkani numuri. Kādēļ tā?
ceturtais
Trešajā etapā Yoann Offredo un piektajā posmā Guillaume Van Keirsbulck startēja ar sarkana fona numuru uz muguras, tad tādēļ, ka iepriekšējā dienā Viņi tika atzīti par aktīvākākajiem sportistiem visas distances garumā. Tas ir liels gods iegūt šādu titulu, un Wanty-Goebert Group komanda patiesi lepojas ar saviem braucējiem.
piektais
Dzeltenie numuri tiek piešķirti visiem komandas braucējiem, kas ir līdere komandu vērtējumā, tas nozīmē, ka šodien distancē ir 9 Team Sky sportisti ar šādas krāsas numuriem.
sestais
(Raksts pārpublicēts no Cube Bikes facebook lapas)