Tour de France Aizkulises – Komunikācija

pirmais

Kā komandas sazinās ar sportistiem distancē?

Savstarpēja komunikācija ir ļoti svarīga, bet kā tā notiek sacīkšu laikā?

Informācijas epicentrs ir komandas automašīna.

4diena 5

 

Pirmkārt, ir oficiālais sacīkšu rīkotāju un tiesnešu kanāls. Tas ir viena virziena, kas nozīmē, ka komandas var tikai klausīties paziņojumus. Diena parasti sākas ar rīta uzrunu, informāciju, kas sportistiem parasti nav no īpašas nozīmes, kā piemēram, par īpašajiem viesiem starta un finiša zonās. Bet, kad sacīkste sākusies, šis rādio kanāls sniedz svarīgu informāciju par ceļa apstākļiem, smiltīm, eļļu uz brauktuves un bīstamiem posmiem. Arī kritieni tiek ziņoti, lai komandas spētu ātrāk spētu noreaģēt un palīdzēt saviem sportistiem. Ja kādam dalībniekam ir tehniska problēma, vai vajadzīgs ēdiens/dzēriens, organizatori informē komandas auto par radušos situāciju. Starpfinišu rezultāti vai cita sasistītā informācija tiek nodota pa šo kanālu.

tresais

 

Lai nodotu komandas iekšienei paredzētu informāciju, tiek izmantots cits, privāts radio kanāls.

cetrutais

 

Šis ir divpusējs kanāls. Sportisti var atbildēt uz komandas vadības teikto un, arī, komunicēt savā starpā, lai gan jāatzīst, ka sakaru kvalitāte bieži nav tā labākā, ņemot vērā daudzos apkārtējos traucējumus, tādus kā sveši radio signāli, tuneļi un kalni. Šo kanālu izmanto arī sacīkstes taktikas plānu nodošanai, bet jāuzmās, jo ir komandas, kas izmanto frekvenču skanerus, lai izspiegotu konkurentus.

Dažām komandām ir vēl atsevišķs kanāls, kuru izmanto tikai komandu vadītāji savā starpā.

Automašīnā ir atrodams arī TV. Sekojot līdzi notikumiem ekrānā, bieži nozīmē ātrāku informācijas saņemšanu, nekā to spēj nodot sacīkšu rīkotāji un tiesneši.

piektais

Visa dienas etapa garumā komandām ir izvietoti palīgi, kas ziņo par asiem pagriezieniem, laika un vēja apstākļiem, pēdējā kilometra ceļa apstākļiem un citu infomāciju, kuru uzskata par noderīgu sportistiem.

Pašiem braucējiem ir mazs mikrofons un austiņa, kā arī velobiksēs ir īpaša kabata tieši rācijai.

sestais
septitais
Visi šie pasākumi palīdz maksimāli ātri nodot vajadzīgo informāciju īstajiem cilvēkiem.
(Raksts pārpublicēts no Cube Bikes facebook lapas)