Sārinena uzvar Kūsamo

Pasaules kausa distanču slēpošanā otrajā posmā, kas norisinās Kūsamo (Somija), 10km klasiskajā stilā sievietēm uzvarēja mājiniece Aino Kaisa Sārinena, kas par 13 sekundēm apsteidza otro vietu izcīnījušo krievieti Irinu Hazovu un vēl par sekundi trešo vietu ieguvušo norvēģieti Vibeku Skofterūdu.

Pēc vakardienas sprinta šodien Kūsamo sievietes sacentās 10km klasiskajā stilā. Par favorītēm tika uzskatītas pirmās dienas labākās sprinteres – poliete Kovaļčika (1.vieta), slovēniete Majdiča (2.vieta), Sārinena (4.vieta), kā arī somiete Kuitunena, kurai sprints klasiskajā stilā šoreiz neizrādījās veiksmīgs.

Arī šodien Kuitunena nevarēja ne tuvu parādīt to labāko sniegumu (tikai 19.vieta), taču par mājinieku prieku parūpējās cita somiete. Distances vidū, atrodoties otrajā vietā, beigu daļu ļoti spēcīgi veica Sārinena, izcīnot uzvaru Kūsamo otro gadu pēc kārtas. 13 sekundes viņai zaudēja krieviete Hazova, kas atradās vadībā līdz 6,1km atzīmei un kurai vienīgajai no līderēm kāpumos “turēja” slēpes. Trešo vietu izcīnīja norvēģiete Skofterūda, kas bija vadībā distances sākumā, bet pēdējos distances metros pietrūka spēka un pusotras sekundes, lai izcīnītu otro vietu.

Savās atgriešanās sacensībās pēc divu gadu pārtraukuma igauniete Šmiguna-Vehi ierindojās 25.vietā, uzvarētajai zaudējot minūti un deviņas sekundes. Vakardienas uzvarētāja Kovaļčika šoreiz uzreiz aiz labāko sešinieka.

Raksts pārpublicēts no portāla www.sportacentrs.com