Roberts Rode gatavojas

Roberts Rode jau ir nodrošinājis tiesības Vankūveras olimpiskajās spēlēs startēt nobraucienā, savukārt par vairākām citām olimpiskajām ceļazīmēm Latvijas kalnu slēpotāji vēl cīnās, aģentūrai BNS trešdien pastāstīja izlases galvenais treneris Dinārs Doršs. Rode septembrī pietiekami veiksmīgi startēja nobrauciena sacensībās Čīlē un nodrošināja iespēju tikt uz Vankūveru, paskaidroja Doršs.

Olimpiskajam startam sarežģītajā un arī bīstamajā nobrauciena disciplīnā Rode nopietni gatavojas, un sestdien viņš Leikluīzā, Kanādā, piedalīsies Pasaules kausa (PK) posmā.

Vēl vismaz pa vienam vīrietim un sievietei varēs pārstāvēt Latviju tehniskajās disciplīnās ar izpildītu B normatīvu. Par reālākajiem pretendentiem uz vietu Latvijas olimpiskajā delegācijā Doršs uzskata Kristapu Zvejnieku un Eināru Lansmani, kā arī Lieni Fimbaueri un Lieni Gasūni. Iespējams, janvārī sacensībās Eiropā Lansmanis varētu kvalificēties olimpiskajam startam arī nobraucienā.

Pretendentu pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs tehniskajās disciplīnās netrūkst, jo kvalifikācijas B normatīvam atbilst visi izlases spēcīgākie braucēji gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.
Treneriem olimpiskais sastāvs šķiet gandrīz skaidrs jau tagad, tomēr vārdus nosaukt Doršs nevēlējās, norādot, ka komandā ir nepieciešama iekšēja konkurence un sportistiem jābūt motivētiem cīnīties par augstiem rezultātiem arī gatavošanās posmā. Turklāt līdz 25. janvārim, kad beigsies olimpiskā kvalifikācija, iespējami arī dažādi negaidīti pavērsieni.

Krājot pieredzi un meistarību sezonas turpinājumā, Latvijas kalnu slēpotāji plāno startēt dažādās sacensībās gan Pasaules kausa un Eiropas kausa līmenī, gan Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga sacensībās. Lielākoties Latvijas izlase raugās uz sacensībām Skandināvijā vai Centrāleiropā, ja vien dalībniekiem ir nodrošināta iespēja cīnīties par FIS punktiem.

Autors: BNS
Publicēšanas datums: Trešdiena, 2009. gada 25. novembris 12:38:18.
Ziņu grupa: Sports
Raksts pārpublicēts no Lursoft laikrakstu bibliotēkas.