Profesionāla portatīva slēpju kanšu asināšanas ierīce – SNOW GLIDE TOOL.

Snow Glide Tool ir portatīva slēpju un snovborda kanšu asināmā mašīna. To izgudroja Francijas Kalnu Slēpošanas Izlases slēpju servisa meistars Jean-Luc Pellizari ar vairāk kā 20 gadu pieredzi šajā amatā. Kā prezentācijā stāstija Jean-Luc, ideja par mašīnas nepieciešamību radās pirms 10 gadiem, jo tajā laikā pasaules kausa sacensību trases palika arvien ledainākas. Tā rezultātā kanšu asināšanas  leņķi samazinājās līdz pat 85 grādiem un kantis notrulinājās pat pēc viena brauciena. Līdz ar to radās nepieciešamība sacensībās asināt kantis pēc katra brauciena. Tradicionālā veidā uz kalna to izdarīt nav viegli, turkāt ir ierobežots sportistu skaits kuriem var paspēt sagatavot slēpes īsā laika posmā starp braucieniem. Tā kā neviena no vadošajām slēpju apstrādes  firmām nepiedāvāja kompaktu, portatīvu kanšu asināmo mašīnu, nācās ķerties pie darba un izgudrot pašam.

Pasaules kausā ar Snow Glide Tools mašīnām slēpes tiek sagatavotas tādiem pazīstamiem sportistiem kā: Henrik Kristoffersen, Didier Defago, Aksel Lund Svindal, Kjetil Jansrud, Cristian Deville, Lindsey Vonn, Julia Mancuso, Tina Maze,  Tina Weirather, Lara Gut, Dominique Gisin, Elena Fanchini utt. Šobrīd Rossignol, Head, Völkl, Fischer u.c. komandu servisa meistaru rīcībā ir vairākas Snow Glide Tool mašīnas. 

Mašīna ir pilnībā portatīva, strādā ar 220v strāvu un ar to iespējams profesionāli uzasināt kantis jebkuros apstākļos. Komplektā nāk līdzi soma un divpusējs asināmais akmens.  Kantis asina ar dimanta  ripām. Asināšanas leņķi iespējams noregulēt ar 0,1˚ grāda precizitāti (AF-1 modelim), līdz 84˚ grādiem. Mašīna ļoti saudzē kants resursu. Par atsevišķu samaksu iespējams iegādāties 12V bateriju.

Snow Glide Tool pieejami 2 modeļi – universālais AF-1 (iespējams kanti uzasināt gan no apakšas, gan no sāniem) un klubu AF-C (tikai no sāniem).

Slēpes kants zem mikroskopa
Lietošanas instrukcija AF.1 modelim
Lietošanas instrukcija AF.L modelim