Nobraucienā uzvar Defago, Rodem 58. vieta

Šodien Vankūveras olimpiskajās spēlēs medaļas beidzot sāka dalīt arī kalnu slēpotāji. Uzvaru nobraucienā izcīnīja šveicietis Didjē Defago, kurš apsteidza Akselu Lundu Svindālu un Bode Milleru. Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode izcīnīja 58. vietu, no uzvarētāja atpaliekot par 9,05 sekundēm.

Kalnu slēpošanas sacensības nobrauciena disciplīnā nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika pārceltas un notika tikai šodien. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ, sportisti nevarēja aizvadīt arī pilnvērtīgus treniņus, taču šodien sacensības beidzot notika.

Pēc tam, kad trasi bija veikuši jau septiņi kalnu slēpotāji, trasē devās titulētais amerikānis Bode Millers un finišēja pēc vienas minūtes un 54.40 sekundēm, kļūstot par sacensību līderi. Viņa rezultāts kļuva par labu atskaites punktu arī pārējiem. Ar 16. starta numuru mirkli vēlāk trasē devās norvēģis Aksels Lunds Svindāls, trasi veicot par 0,02 sekundēm ātrāk nekā ASV kalnu slēpotājam. Ilgi līdera lomā gan Svindālam nebija lemts pabūt, jo jau pēc tam, kad trasi bija veicis Mihails Valšofers viņu apsteidza šveicietis Didjē Defago.

Atlikušajā laikā nevienam no konkurentiem Defago tā ari nespēja apsteigt, lai arī vairāki no viņiem trases pirmo pusi veica nedaudz labāk par jau pieminēto šveicieti.

Latviešu kalnu slēpotājs Roberts Rode trasi veica visai piesardzīgi, taču bez kļūdām iztikt nespēja. Finišā no uzvarētāja atpaliekot par 9,05 sekundēm Rode apsteidza vien Tadžikistānas sportistu Andreju Driginu un amerikāni Marko Salivanu. Šis rezultāts Rodem deva 58. vietu.

Kalnu slēpošana

Nobrauciens vīriešiem

V Sportiste Valsts Laiks
1. DEFAGO Didier Šveice 1:54.31
2. SVINDAL Aksel Lund Norvēģija +0.07
3. MILLER Bode ASV +0.09
4. SCHEIBER Mario Austrija +0.21
5. GUAY Erik Kanāda +0.33
6. CUCHE Didier Šveice +0.36
58. RODE Roberts Latvija +9.05

Finišu sasniedza 60 no 64 startējušajiem sportistiem.

Informācijas avots : www.sportacentrs.com


Didjē Defāgo


Roberts Rode