Milzu slalomā Zviedrijā labākā francūziete Vorli

Noslēgušās Pasaules kausa posma sacensības kalnu slēpošanā sievietēm milzu slalomā. Par uzvarētāju tajās kļuva 20 gadus vecā francūziete Tesa Vorli, kura uz goda pjedestāla otrā un trešā pakāpiena atstāja attiecīgi slovēnieti Tinu Mazi un austrieti Katrīnu Ceteli.

Startam milzu slalomā Zviedrijas kalnu kūrortā Orē kopumā bija pieteikušās 70 sportistes, kuras arī izgāja uz starta pirmajā braucienā, lai noskaidrotu tās 30, kuras piedalīsies arī otrajā braucienā. No favorītēm neveiksmes cieta Pasaules kausa līdere, amerikāniete Lindsija Vona, šveiciete Fabjene Zutere un itāliete Nadja Fankini, kuras distanci nepabeidza. Pārliecinoši labāko laiku braucienā uzrādīja francūziete Tesa Vorli, par 0.81 sekundi apsteidzot uzreiz divas konkurentes – slovēnieti Tinu Mazi un Katrīnu Ceteli no Austrijas.

Otrajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Sāra Šlepere no ASV, kas viņai ļāva pakāpties no 19. uz 8. vietu. Neveiksmi 2. brauciena pašās trases beigās cieta viena no galvenajām favorītēm, sezonas vicelīdere Marija Rīša (Vācija), izstājoties no cīņas par godalgām. Tikmēr labāko trijniekā izmaiņas praktiski nenotika – Vorli saglabāja pirmo vietu, bet Maze bija nedaudz ātrāka nekā Cetele.

Sezonas kopvērtējumā lielas izmaiņas nav notikušas – pirmā joprojām ir Vona, otrā Rīša, bet trešā šodienas bronzas laureāte Cetele. Tieši Cetele atrodas vadībā arī milzu slaloma disciplīnas kopvērtējumā. Rīt Orē sportistes sacentīsies slalomā.

Raksts pārpublicēts no portāla  www.sportacentrs.com