Martins Dukurs otro gadu pēc kārtas kļūst par Eiropas čempionu

Latvijas skeletonists Martins Dukurs svētdien Vācijā, Vinterbergas trasē, otro gadu pēc kārtas triumfēja Eiropas čempionātā un uzvarēja arī Pasaules kausa posmā.

Viņa brālis Tomass Dukurs otro gadu pēc kārtas Eiropas čempionātā ieņēma ceturto vietu un tikai 0,01 sekunde viņu šķīra no goda pjedestāla. Arī Pasaules kausa posma vērtējumā Tomass Dukurs bija ceturtais.

Martins Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 57,48 sekundēs, par 0,07 sekundēm apsteidzot krievu Sergeju Čudinovu un par 0,11 sekundēm – vācieti Franku Rommelu.

Tomass Dukurs kopā ar amerikāni Džonu Deiliju pirmajā braucienā dalīja ceturto vietu. Viņi Martinam Dukuram zaudēja 0,29 sekundes.

Otrajā braucienā Martins Dukurs uzrādīja dalītu ātrāko laiku un divu braucienu summā apsteidza Čudinovu par 0,20 sekundēm. Tikmēr uz trešo vietu no sestās pakāpās vēl viens Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, kurš kopā ar Martinu Dukuru otrajā braucienā sasniedza ātrāko laiku. Tretjakovs divu brucienu summā Martinam Dukuram zaudēja 0,30 sekundes.

Savukārt Tomass Dukurs lieliski veica otro braucienu, bija trešais ātrākais, taču ar to nepietika, lai pakāptos uz trešo vietu summā. Divu braucienu summā viņu no Tretjakova šķīra tikai 0,01 sekundes.

Pēc uzvaras Martins Dukurs ir nostiprinājies Pasaules kausa līderpozīcijā un divus posmus pirms sezonas ir tuvu tam, lai otro gadu pēc kārtas triumfētu sezonas kopvērtējumā.

Izmantotais resurss: www.bobslejs.lv/skeletons