M.Furkads otro gadu pēc kārtas kļūst par čempionu iedzīšanā

Francijas biatlonists Martins Furkads svētdien Vācijas pilsētā Rūpoldingā notiekošajā pasaules čempionātā kļuva par pasaules čempionu 12,5 kilometru garajā iedzīšanas disciplīnā. Furkads par čempionu iedzīšanā kļuva otro gadu pēc kārtas, kopumā karjerā kļūstot par trīskārtēju pasaules čempionu.

Neviens no sprintā startējušajiem četriem Latvijas sportistiem iedzīšanai nebija kvalificējies, tāpēc atlika sekot vien ārvalstu atlētiem. Par galveno favorītu varēja uzskatīt Martinu Furkadu no Francijas, kurš dienu iepriekš izcīnīja uzvaru sprintā. Pie tam tieši Furkadam nācās aizstāvēt pirms gada iegūto čempiona titulu šajā biatlona disciplīnā. Ceļā uz pirmo šaušanu Furkads palielināja pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem līdz teju 22 sekundēm, taču kļūda šautuvē atgrieza intrigu jau pašā sacensību sākumā – francūzi bija notvēris zviedrs Karls Johans Bergmans, kurš sestdien tika pie bronzas, bet pirmajā iedzīšanas šaušanā nekļūdījās ne reizi.

Abi plecu pie pleca devās pretī otrajai ugunslīnijai, kurā Furkads ne vien pavadīja divas sekundes ilgāk par Bergmanu, bet arī atkal kļūdījās. Kļūda arī Bergmanam un par līderu trijniekam pievienojās Daniels Mezotičs, kurš startēja kā ceturtais. Visi trīs pēc otrās šaušanas iekļāvās pusotrā sekundē. Austrietis gan nosacītās līderpozīcijas nespēja noturēt, bet arī nekur pārāk tālu neatpalika. Visi trīs reizē ieradās arī uz trešo piegājienu šautuvē. Šoreiz Furkads vairs nekļūdījās un vienā rāvienā atguva sākumā iegūto vairāk nekā 20 sekunžu pārsvaru, jo gan Bergmans, gan Mezotičs pieļāva pa kļūdai. Cīņā par medaļu iesaistījās arī vakar par vicečempionu kļuvušais Emils Hegle Svensens – norvēģis trešajā šaušanā bija perfekts.

Pirms pēdējās šaušanas Furkada pārsvars pārsniedza jau pusminūti, kas nozīmēja, ka arī ar vienu kļūdu varētu pietikt, lai droši tiktu līdz finišam kā uzvarētājs. Tomēr 23 gadus vecais francūzis kļūdījās divas reizes, un cīņa par titulu atjaunojās – Furkadu notvēra Bergmans, kuram atkal nevainojama šaušana. Cerības uz tikšanu trijniekā arvien nereālas kļuva Svendsenam, kurš arī pieļāva divas kļūdas, ļaujot priekša aizsteigties Antonam Šipuļinam. Atgriežoties pie galvenā, Furkada solis trasē tomēr bija krietni ātrāks nekā Bergmanam. Jau pirmajā laika ņemšanas vietā ceļā uz startu +2,9 sekundes, otrajā septiņas, bet finišu francūzis sasniedza 5,2 sekundes ātrāk nekā Bergmans. Trešo vietu izcīnīja Antons Šipuļins, kurš apsteidza Mezotiču par vairāk nekā sešām sekundēm.

23 gadus vecais Martins Furkads izcīnīja otro zeltu šī gada pasaules čempionātā un trešo reizi karjerā.