M. Dukurs nepacietībā gaida sezonas sākumu

Raksta resurss: Gatis Kreceris, TVNET

Nav aiz kalniem diena, kad jauno sezonu atklās mūsu skeletonisti, šļūcot trasē ar galvu pa priekšu mūsu izpratnē reibinošā ātrumā. Viens no šā sporta veida pasaules līderiem Martins Dukurs aizvadīja izcilu pagājušo sezonu, un gaidāmajā viņš centīsies sasniegt vismaz to pašu vai vairāk, priecējot savus atbalstītājus, līdzjutējus. Siguldietis ar lielu nepacietību gaida jaunās sezonas sākumu.

Ar veselību viss ir kārtībā

Martins nule atguvies pēc slimības, kura bija piemeklējusi pagājušajā nedēļā. ”Šobrīd viss ir normalizējies, nostabilizējies, un jau esmu atsācis gatavoties sezonai. Tā bija tāda īslaicīga saslimšana, laikam no slodzes. Iespējams, organismam bija pārslodze un tas pretojās. Tagad viss ir okei, gatavojos – braucam, skrienam estakādē un fiziski mēģinām sagatavoties.”

Slimība viņu neuztrauc – tieši pretēji. Pēc paša vārdiem, slimošana nākusi par labu, jo sanācis arī nedaudz atvilkt elpu.

”Būšu gatavs jau uz pirmo Pasaules kausa posmu. Domāju, ka tas (slimošana) mani absolūti nekādi neietekmēs.

Varbūt pat labāk, jo būšu mazliet vairāk atpūties. Es to tieši tā arī uztveru. Acīmredzot slodze bija par lielu un organisms ieslēdza pretreakciju, bet manu gatavību startiem tas neiespaidos.”

Jaunā sezona Pasaules kausa izcīņā startēs decembra sākumā Īglsā (Austrija), kur pērn Martins izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Nācis klāt spēks, ir jaunas kamanas

”Treniņos esmu pielicis mazliet vairāk spēkā, ātruma ziņā nekādas būtiskas izmaiņas nav. Vasarā daudz strādāju pie tehnikas – slidām. Ir uzbūvētas arī jaunas kamanas. Domāju, ka dotajā momentā esam [kopā ar vecāko brāli Tomasu Dukuru – aut.] normāli sagatavojušies.”

Brāļi allaž paši rūpīgi piedalījušies kamanu izstrādē. Šis gads nav bijis izņēmums. ”Esam pamainījuši dažas nianses. Ir citi materiāli. Šovasar paši kamanu izveides procesā bijām dziļi iesaistīti, jo tomēr mēs paši braucam un dodam savu redzējumu. Mēs paši izdarām secinājumus un mēģinām to uzlikt uz papīra, tad attiecīgi smalkāk uzzīmēt un realizēt tehniski.”

Nevar sagaidīt pirmās sacensības

”Ir pirmais gads, kad es tiešām ar nepacietību gaidu sacensības un gribu piedalīties. Tas ir kā maziem bērniem, kad viņi gaida Ziemassvētku dāvanas. Tiešām gaidu pirmo Pasaules kausa posmu, un tad jau tas ritenis sāks griezties. Pašlaik gaidu sacensības. Parasti sacensības sākās agrāk, bet šogad sezona startē vēlāk. Droši vien arī tāpēc tāda nepacietība.”

Martins aizvadīja izcilu pagājušo sezonu, kļūstot par pasaules čempionu, Eiropas čempionu un Pasaules kausa ieguvēju. Tāpat viņš 2010. gadā kļuva par Vankūveras olimpisko spēļu vicečempionu. Šosezon jaunākais no brāļiem Dukuriem mērķus zemākus nav stādījis.

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64