Kā nosargāt savu divriteni no zagļiem?

Tikai dažu sekunžu laikā ir iespējams nozagt nepareizi pieslēgtu velosipēdu. Šogad Latvijā reģistrētas jau 454 velosipēdu zādzības. Divriteņu īpašnieki atzīst, ka tā ir liela problēma. Katrs nodrošinās, kā var.

Aigars, velosipēdists: “Cenšos nedomāt par to, labāk nepiesaukt nelaimi.”

Dmitrijs: “Ja ej veikalā, tad uz divām minūtēm var saslēgt, bet tās slēdzenes dažu minūšu laikā var noraut un nozagt jebko.”

Inga: “Man ir slēdzene, ar to pietiek.”

Matiass: “Man nozaga trīs vai četrus velosipēdus. Tagad man ir mini velo un to lieku istabā, tagad viss kārtībā.”

Pret zagļiem katrs cīnās, kā prot. Velosipēdu īpašniekiem tiek ieteikts iegādāties velosipēda drošības slēdzeni. Turklāt nepažēlot naudu, nevis iegādāties lētu un nekvalitatīvu. Tad velosipēds jāpieslēdz pie kāda stacionāra objekta.

Juris Mikulens, velokurjers: “Vajadzētu izvēlēties šādu slēdzeni, tas liktu padomāt zaglim. Ja pilsētā jākrāmējas 15 min, iedzīvotāji pamanīs.”

Policija ikvienu velosipēda īpašnieku aicina domāt par sava īpašuma drošību. Atrast nozagtu divriteni nav viegli.

Ieva Rekšņa, Valsts policijas sabiedrisko attiecību biroja vadītāja: “Ir versija, ka nozagtais velo tiek lietots citā Rīgas vai Latvijas vietā. Otra versija, ka tiek izjaukts, un vēl versija, ka tiek padarīts nemanāms – noņem greznuma lietas, pārkrāso.”

Piemēram, Tehniskā universitāte problēmu ar velo zādzībām atrisinājusi, izbūvējot studentiem bezmaksas apsargājamu velonovietni.

Vitauts Dobelis, velonovietnes apsargs: “Šeit var novietot 25-30 velosipēdus. Ir tādi, kas atstāj arī pa nakti. Studenti ir apmierināti.”

Policija aicina uzreiz pēc velosipēda iegādāšanās pierakstīt tā sērijas numuru un modeli. Šāda rīcība zādzības gadījumā palīdzēs policijas darbiniekiem atrast un identificēt velosipēdu.

2008. g. 17. jūnijā 
raksts pārpublicēts no www.tvnet.lv