Dukurs uzvar arī Sanktmoricā un izcīna Pasaules kausu

Šodien Pasaules kausa izcīņas posmā skeletonā, kas notiek Sanktmoricas trasē Šveicē, Latvijas pārstāvis Martins Dukurs izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, pārspējot Franku Romelu par 0.35 sekundēm. Martina vecākais brālis Tomass izcīnīja septīto vietu. Martinam uzvara Sanktmoricā nodrošināja arī panākumu Pasaules kausa izcīņā jau otro gadu pēc kārtas.

Pēc pirmā brauciena līderpozīcijās bija izvirzījies vācietis Franks Romels, bet Martins Dukurs, atpaliekot par 0.05 sekundēm bija otrajā pozīcijā. Pirmo trijnieku, trīs sekundes simtdaļas aiz Dukura, negaidīti noslēdza jaunzēlandietis Bens Senfords, kurš līdz šim nebija pat tuvumā labāko pulkam. Tomass Dukurs pirmajā braucienā uzrādīja piekto rezultātu, bet pagalam neveiksmīgs tas bija krieviem – Sergejs Čudinovs knapi iekļuva divdesmitniekā, bet Aleksandrs Tretjakovs palika aiz tā.

Otrajā braucienā Martins uzstūma lielisku startu (4.98), teicami veica trasi, sasniedzot satriecošu trases rekordu (1:07.91). Frankam Romelam neatradās argumenti, lai šo Dukura rezultātu pārspētu, tādejādi Dukurs izcīnīja pārliecinošu uzvaru, Romelu apsteidzot par 0.35 sekundēm. Trešo vietu nosargāja Bens Senfords, pirmoreiz karjerā kāpjot uz goda pjedestāla. Tomass Dukurs otro braucienu, tāpat kā lielākā daļa dalībnieku, veica ātrāk, taču krietni ātrāki bija Tomasa galvenie konkurenti Sandro Štīlike, kas kārtējo reizi bija apbrīnojami ātrs trases lejasdaļā, kā arī Džons Deilijs, tādejādi Dukurs vecākais noslīdēja uz septīto vietu divu braucienu summā.

Uzvarot Sanktmoricā Dukurs kļuva neaizsniedzams saviem konkurentiem Pasaules kausa kopvērtējumā. Pēdējais posms notiks februāra sākumā Čezānā (Itālija). Pirms tā Dukuram ir 228 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Sandro Štīliki, bet par uzvaru posmā iespējams iegūt tikai 225 punktus. Šosezon Martins Dukurs uzvarējis četros posmos no septiņiem, tostarp Eiropas čempionātā, bet sešos posmos bijis uz goda pjedestāla. Tikai pirmajā posmā Vistlerā Martins palika ārpus labāko trijnieka, ieņemdams piekto vietu. Līdz ar Pasaules kausa noslēgumu skeletona sezona gan nebeigsies, jo 24. un 25. februārī Kēngizē (Vācija) norisināsies pasaules čempionāts.

Izmantots “Viasat Sport Baltic” videomateriāls