Čehijā izstrādā prototipu velosipēdam, kas spējīgs pacelties gaisā

Info resurss:BOOT.LV

Agrāk īpaši aktuāla bija ideja par mašīnas izveidi, kas vajadzības gadījumā spētu pacelties gaisā. Nu vairāki entuziasti Čehijā ir izveidojuši lidojoša velosipēda konceptu.

Tiek ziņots, ka ierīce ir veiksmīgi izmēģināta un tā spēj darboties bez problēmām. 100 kilogramus smagais transportlīdzeklis ir aprīkots ar baterijām, kas darbina sešu propellerus. Protams, neiztiek bez nelieliem balstiem sānos, kas nodrošina papildus stabilitāti paceļoties un nolaižoties.

Vairākas Čehijas kompānijas apvienojās, lai izstrādātu minēto lidaparātu. Idejas autori norāda, ka viņu mērķis nav piesaistīt finansējumu vai uzsākt masveida ražošanu. Viss, ko viņi vēlējās ir piepildīt bērnības sapni par lidojošu velosipēdu. Protams, no velosipēda tur daudz nav palicis.

Redzamajā video, drošības apstākļu dēļ, lidojošais velosipēds tika izmēģināts ar lelli vadītāja vietā. Izstrādātāji gan ziņo, ka līdz gada beigām prototips tiks uzlabots un papildināts ar baterijām, lai lidaparāts varētu pacelt arī vadītāju – cilvēku.