BACK COUNTRY

Latvijā ziemas apstākļos arvien populārāks kļūst atpūtas veids – distanču slēpošana sagatavotās trasēs, kuras ir pieejamas vairākās vietās. Tomēr slēpotājiem bieži rodas vēlēšanās doties slēpot arī ārpus šīm sagatvotajām trasēm. Daudzās Eiropas valstīs ir populārs tāds atpūtas veids kā pārgājiens ar slēpēm, ko sauc arī par “BACK COUNTRY� (BC). Turklāt, tas sevī ietver ne tikai slēpošanu pa svaigu sniegu, bet arī pārgājienu pa mežu vai arī ekstrēmāku uzkāpšanu kalnā, kam seko nobrauciens ar “BACK COUNTRY� (BC) slēpēm. Šīs slēpes ir īsākas un nedaudz platākas (6-9cm) nekā klasiskās distanču un slidsoļa slēpes (4-5cm).Tām ir neliels sānu izgriezums un metāla kantis, kas ļauj braukt pa dziļu, neiebrauktu sniegu neiegrimstot tajā, justies stabili un droši, kā arī ļauj veikt pagriezienus nobrauciena laikā. Šaurākās no BC slēpēm ir izmantojams slēpošanai arī sagatavotās trasēs. BC slēpēm ir nepieciešami arī tieši tām piemēroti stiprinājumi un zābaki, kas ir krietni augtāki, siltāki un stingrāki, kas nodrošinās labāku slēpju pārvaldīšanu un atvieglos pagriezienu veikšanu.

    Šīs slēpes ir īsts atradums visiem tiem, kas dzīvo meža tuvumā. Garāka pastaiga ar slēpēm pa piesnigušu mežu vai apkārt kādam ezeram pa neskartu sniegu papildin;ata ar iespēju pasildīties pie ugunskura vai uzrīkot pikniku kopā ar draugiem projām no pilsētas trokšņiem – to visu var sniegt “BACK COUNTRY� slēpes.

   FANS veikalos Rīgā, Deglava ielā 50 un Garozes ielā 1 Jūs atradīsiet Rossignol “BACK COUNTRY� slēpjus modeļus, kas būs lieliski piemēroti pastaigai pa mežu vai pļavu.

Rossignol BC 59

Rossignol BC 68