360 ir visinovatīvākais un aizraujošākais puzlis

Rubika kubika izgudrotājs ungāru skulptors un arhitektūras profesors Erno Rubiks (64) izveidojis jaunu prātu asinošu rotaļlietu, kas nodēvēts par Rubiks 360. Tas atšķirībā no priekšteča nav klucīša formā, bet gan apaļš. Apaļais rubiks jau nodēvēts par 21.gadsmita kubika-rubika versiju.
Rubika kubiks tika izgudrots 1974.gadā, taču pārdošanā nonāca 1980.gadā. Tas ātri vien kļuva par fenomenu – visā pasaulē līdz šim visātrāk izpirkto puzli. Šo 30 gadu laikā pārdoti kopumā 350 miljoni kubiku. Ar laiku, protams, arvien vairāk un vairāk cilvēku atklāja, kā to ātrāk salikt, un rekords šobrīd ir astoņas sekundes.
Tādēļ profesors Erno Rubiks sev uzstādīja mērķi- radīt ko sarežģītāku.
Tā būtība ir tāda pat kā kubikam – jāsaliek bumbiņas pēc krāsām. Taču Rubiks 360 ir diezgan sarežģīts – tā viducī iesprostotas sešas vairāku krāsu plastmasas bumbiņas, kuras jādabū cauri trīs caurspīdīgām bumbām (un tām ir vien divi caurumi, pa kurām bumbiņas var izdabūt ārā) un jāieripina atbilstošās krāsas mājiņā. „360 ir visinovatīvākais un aizraujošākais puzlis kopš mēs izgudrojām kubiku,” sacījis pats Erno Rubiks.

VIDEO